League of Legends Şampiyonları Hakkında Bilinmeyen 5 Farklı Hikaye (Part II)

Hasan Furkan Tunçay

2018-02-03T18:52:00+03:00

8 dakika


1- Shurima'nın Ezeli Kardeşleri

Renekton savaşmak için doğmuş, Shurima ordusuna sayısız zafer kazandırmış, eşsiz bir savaşçıydı. Nasus ise üst düzey zekası ile öne çıkan eşsiz taktik becerilerine sahip, bilgi muhafızıydı. Xerath'ın Shurima'ya ihanetinin ardından imparatorluk çok büyük bir darbe aldı. Shurima'nın çökmesiyle kendini çöllere sürgün eden Nasus, kentin tekrar toparlanmasıyla kendini Shurima'nın güvenliğine adadı ve kardeşi Renekton'u yeraltına göndermek zorunda kaldı. Çünkü Renekton kentin kötü gidişatıyla birlikte akıl sağlığını kaybetmeye başlamıştı. İki kardeş arasında rekabet işte tam bu noktada başladı. Renekton'un artık tek amacı kendisini kumların altına gömen kardeşi Nasus'u bulup öcünü almaktı.

League of Legends Şampiyonları Hakkında Bilinmeyen 5 Farklı Hikaye (Part II)


2- Vadinin Romantik Çifti

Xayah ve Rakan aslında hikayenin başında sevgili değillerdi. Xayah yaşadığı gizli köyden ayrılıp Ionia'yı yani ona göre dış dünyayı görmeye karar verip köyünden ayrılır. Fakat bu yolda karşısına binbir türlü bela çıkar ve sivri tüylerini kullanıp üstün savaş becerileriyle önüne çıkan herkesi öldürür. Bu ikilinin ilk buluşması Vlonqo'daki bir hasat festivaline dayanır. Xayah, Rakan'ı görünce fazlasıyla etkilenmiştir ama yoluna tek devam etmekte kararlıdır. Bunun yanında Rakan da aynı duygular içindedir ama Xayah'ın aksine o birlikte olmakta kararlıdır. Bir gün Xayah yine Ionia'nın antik tapınaklarından birine girip gizli bir gücü serbest bırakıp kabilesini tekrar geri getirmeye çalışmaktadır. Fakat tam da beklediği gibi onu küçük bir Ionia ordusu karşılar ve Xayah zor bir durumda kalır. Tabi ki imdadına Rakan yetişir ve ikisi çok uyumlu birer çift olurlar. Bu nedenle Rakan, Xayah'ın hem ortağı hem de sevgilisidir. Oyun içinde ise bu iki karakterin birbiriyle uyumu dikkatimizi çekmektedir. Xayah veya Rakan Dönüş yeteneğini kullanırken diğer karakter Dönüş'ü kullananın yanında B tuşuna basarsa ikisi birlikte aynı anda Başlangıç Platformu'na ışınlanırlar. Rakan'ın E yeteneğinin menzili Xayah'a kullanıldığında daha uzaktan etkili oluyor. Xayah'ın W yeteneği olan Amansız Hiddet ise yanında Rakan olduğu zaman Rakan da Amansız Hiddet'in etkilerini kazanıyor.

League of Legends Şampiyonları Hakkında Bilinmeyen 5 Farklı Hikaye (Part II)


3- Maymun Kral ve Hocası

Kong, Ionia'da ağaç tepelerindeki Shimon adı verilen bir kabilede yaşardı. Fakat çocukluğundan beri kabiledekilerden farklı bir yanının olduğunu hissettirirdi. Kendisi yaramaz ama bir o kadar da zeki biriydi. Savaş Ionia kapılarına dayandığı zaman Kong bundan çok etkilendi ve kabileyi terk edip kendini geliştirmeye adadı. Tamamen içgüdüleriyle dövüşen ve çoğu zaman da yenilen Kong bir gün ormanda gözlüklü birini meditasyon yaparken görür ve ona düello teklif eder. Gözlüklü adam onu tek bir darbe ile yere serer ve Kong çok şaşırır çünkü hayatında ilk kez bu kadar hızlı kaybetmiştir. Bu adam kendini Master Yi olarak tanıtır ve Wuju olarak adlandırdığı dövüş tarzını Kong'a öğretmeyi kabul eder. Bu ikili uzun süren eğitimlerin ardından Kong, Yi'nin içindeki mutsuzluğu fark eder ve nedenini öğrenmek için hocasına düello teklif eder. Kong kazanırsa hocası içini açacak, Yi kazanırsa Kong 1 yıl boyunca hiç konuşmayacaktı. Sinsi taktikleriyle Yi'yi alt eden Kong, Yi'nin hikayesini duyduğunda ise biraz üzülmüştü. Yi zamanında Ionia'nın Noxus işgaline karşı savaşında etkili bir rol oynamış fakat Zaun'dan gelen bilim adamının yaptığı kimyasal bombalarla öldürülen yüzlerce Noxuslu için kendini sorumlu tutmuş ve kendini sürgün etmişti. Kong ise Yi'de bir farkındalık yaratmış ve Yi aslında sadece gerçeklerden kaçtığını fark etmiştir. Yi bu değerli öğrencisine sadece en iyi Wuju öğrencilerine verilen unvanı vermiştir ve bundan sonra Kong, Wukong olarak anılmıştır. Ayrıca kendisine efsanevi demirci Doran'ın yaptığı büyülü bir asayı hediye etmiştir.

League of Legends Şampiyonları Hakkında Bilinmeyen 5 Farklı Hikaye (Part II)


4- Lucian'ın Karısının Hazin Sonu

Lucian inanılmaz bir silah becerisiyle donatılmış, görevi bu dünyada sıkışıp kalmış olan ölülerin ruhlarını öte tarafa göndermek olan bir bekçidir. Tabi ki görevlerinde onu yalnız bırakmayan eşi Senna da Runterra'nın refahı için onunla birlikte çalışıyordu. Onlar bir elmanın yarısı gibi ayrılmaz birer karı-kocaydı. Son dönemde artan Gölge Adalar'ın yarattığı dehşeti temizlemeye başlayan Lucian-Senna çifti görevi başarıyla tamamlamaya hazırlanırken ruh koleksiyoncusu Thresh ile karşılaşırlar. Bugüne kadar çok fazla yaratık gören çift Thresh kadar acımasız ve sinsi olanını görmemiştir. Thresh Senna'ya alçakça bir hamle yapar ve onun ruhunu fenerine hapseder. Lucian ise ne yapacağını bilemez ve biricik karısı gözlerinin önünde hapsolur. Thresh ortadan kaybolur fakat Lucian eşinden yadigar kalan silahını da alıp onun ruhunu özgür kılmak için görevine sonuna kadar devam eder.

League of Legends Şampiyonları Hakkında Bilinmeyen 5 Farklı Hikaye (Part II)5- Yağmacı Kral Gangplank

Acımasızlığı ve kendi içindeki gelgitleriyle tanınan Gangplank, yedi denize dehşet salan bir korsandır. Bütün ticari rotalardaki gemileri yağmalayarak gücüne güç katan Gangplank böylece bir çok dişli düşman da edinmiştir. Ionia'nın Keskin Bıçaklar Tapınağı'na saldırısının ardından peşine Kayn'ın da üyesi olduğu ölümcül Gölge Tarikatı takılmıştır. Ayrıca Gangplank Noxuslu Swain'in şahsi gemisini ve Noxus'un en gözde gemisi olan Leviathan'ı bile çalacak kadar usta bir korsan olduğu bilinirdi. Bu kadar düşman beraberinde ödül avcılarını da etkilemişti. Bir gün usta ödül avcısı Miss Fortune, Gangplank'i tuzağına düşürdü. Tüm tayfasını ve gemisini yok etti. Büyük bir patlamanın etkisiyle büyük yaralarla da olsa Gangplank, Miss Fortune'un elinden kaçmayı başardı. Fakat bu ona iyi bir ders oldu. Çünkü patlamadan sonra vücudunda yaralardan pek çok iz kalmıştı ve kesilen kolunun yerine metal bir kol takılmıştı. Buna rağmen akıllanmayan Gangplank tekrar yükselişe geçmek için yelken açtı ve eskiden neyi varsa tekrar elde etmek için ant içti.

League of Legends Şampiyonları Hakkında Bilinmeyen 5 Farklı Hikaye (Part II)Serinin ilk içeriğine burdan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: LoL


Çok Tıklanan İçerikler


Team Dignitas Kadın CS:GO Takımı Oluşturdu

Team Dignitas Kadın CS:GO Takımı Oluşturdu

2017-03-05T21:02:00+03:00 2 dakika
Ornn'un Eşya Geliştirmeleri Gerçekte Ne Sağlıyor?

Ornn'un Eşya Geliştirmeleri Gerçekte Ne Sağlıyor?

2017-08-14T09:57:00+03:00 2 dakika
2016 TBF Şampiyonu Dark Passage

2016 TBF Şampiyonu Dark Passage

2016-08-13T21:06:00+03:00 6 dakika
LoL VFŞL Yarı Final Aşaması Başlıyor

LoL VFŞL Yarı Final Aşaması Başlıyor

2018-08-30T08:10:14+03:00 2 dakika