PUBG Ne Yapmaya Çalışıyor?!

Mert Deniz

2018-03-11T03:50:00+03:00

5 dakika


    Haftasonuna girerken PUBG geliştirici ekibi yıl içerisinde yapmayı planladıkları şeyler hakkında bir duyuru yaptı. Bakalım bu yıl bizi neler bekliyor?

    2018 yılı başında erken erişimden çıkıp tam sürüme geçen PUBG, yoluna hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor. Özellikle yeni haritada düzeltmeler yapılması ve oyuna yeni eklenen kasalar ilerleyişi sürdürmeye yardım etmişti. Ancak durmak bilmeyen ekip 8 Mart 2018 tarihinde bir yazı yayınladı ve bu yazıda 2018 yılı içerisinde oyuna eklemeyi planladıkları şeyler hakkında bilgilendirme yaptı. İsterseniz detaylara yakından göz atalım.

    Geliştirici ekip oyunun erken erişimden çıkmasını yolculuğun başlangıcı olarak tanımlamıştı. Yani onlara göre yapılacak daha çok şey var. Paylaşılan duyuruda ise oyun deneyimini daha üst seviyeye çıkarmak için geliştirmelere devam edeceğini ve bunları oyuna sürmeden önce Test Server'larında sizden test etmenizi isteyeceğini belirtiyor. Yani bizler oyuncular olarak geliştirici ekibe rehberlik etmeye devam edeceğiz yıl içerisinde. Yeni gelecek özellikleri de erkenden test etme fırsatımız olacak.

    Yapımcılar her seferinde oyunun estetik kısmı üzerinde de durduklarını belirtiyorlar. Zaten oyuna eklenen kozmetik eşyalar ve haritadaki yapıların, bölgelerin uğradıkları değişimlerden bunu kolaylıkla anlayabiliyoruz.

    YENİ HARİTA GELİYOR! Evet yanlış duymadınız. Önceki 2 haritanın çeyreği kadar büyüklükte olacak (4x4km) yeni bir harita oyuna eklenecek. Peki ne zaman mı? Önümüzdeki Nisan ayında Test Serverlarında yer alacak kendisi. Daha iç içe bir oyun ve çatışmaların bol olduğu, oyunun ise daha kısa süreceği bir mod olacak. Hatta belki diğer haritalara girmeden önce sırf ısınmak için bile orayı kullanabiliriz kim bilir?


PUBG Ne Yapmaya Çalışıyor?!


    Emoji sistemi çok yakında bizlerle olacak. Yaklaşık 15 ifadenin oyuna eklenmesi planlanıyor. Çok yakında bu güncelleme Test Sunucularına gelecek. Oyuncuların oyunu bırakıp birbirlerini trolleyecekleri kesin. Oyuna eklenecek bu emojilere ise alttaki videodan ulaşabilirsiniz. 

 

    Oyuna değişik oyun modları ve yeni araçlar eklenilmesi planlanıyor. Bunlarla ilgili detayları şimdilik saklı tutuyor geliştirici ekip. Sanıyoruz ki bu güncellemeler yılın ikinci yarısından sonra bizlere tanıtılacak. Ekstra olarak var olan silahlara ekstra eklentiler eklenecek, ve tabiki yeni silahlar da oyuna dahil olacak.

    3. büyük bir harita daha oyuna dahil olacak. Bununla ilgili herhangi bir bilgi şimdilik yok. Ama oyuncuların istediği gibi karlı harita veya gece modu oyuna gelebilir. 

    Oyuna başarımlar eklenmesi ve ana menüde takım arkadaşlarının birbiriyle konuşmasını sağlayan bir sistem geliştirilmesi de gündemde. Karakterimizi ise daha da özelleştirmemiz için gerekli ayarları yapmayı planlıyor geliştirici ekip.

    Ekip, oyunun gerçekçiliğini arttırmak için özellikle araçların mermilere karşı olan tepkilerini geliştirme düşüncesinde.

    Paraşüt ile ilgili bir düzenleme yapılmasını planlıyor PUBG. Kullanıcıya daha olumlu ve iyi tepkiler veren bir sistem üzerinde çalışma yapacaklarını belirtiyorlar. 

    Third Person ile First Person arasındaki geçişi daha gerçekçi(?) ve pürüzsüz yapmaya çalışacaklar.

    Oyun seslerinde geliştirme yapılması planlanıyor. Özellikle araç seslerini daha gerçekçi bir hale ve ses düzeyine getirmeye niyetliler. Ayrıca oyuncuların hareket ederken çıkardıkları seslere de güncelleme gelecek. Buna nişan alırken nefes alış veriş sesleri dahil!

    Elektronik Sporlar sektörüne daha fazla önem verme niyetindeler. Daha çok etkinlik ve organizasyon düzenlemeye çalışacaklar resmi olarak. 

    Custom Game kısmını daha yaygın hale getirmeye çalışacaklar. 


Bu yıl içerisinde PUBG'ye eklenecek özelliklerle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?Etiketler: PUBG


Çok Tıklanan İçerikler


SK Telecom T1, Peanut'ı kadrosuna kattı

SK Telecom T1, Peanut'ı kadrosuna kattı

2016-12-01T14:09:00+03:00 2 dakika
2017 LoL Dünya Şampiyonası Ön Eleme Fikstürü

2017 LoL Dünya Şampiyonası Ön Eleme Fikstürü

2017-09-22T15:24:00+03:00 2 dakika
LoL VFŞL Yarı Final Aşaması Başlıyor

LoL VFŞL Yarı Final Aşaması Başlıyor

2018-08-30T08:10:14+03:00 2 dakika
2016 LoL DŞ Takımları: G2 Esports

2016 LoL DŞ Takımları: G2 Esports

2016-09-23T17:16:00+03:00 6 dakika
IEM Oakland 2017 Elemeleri Başladı!

IEM Oakland 2017 Elemeleri Başladı!

2017-09-20T14:05:00+03:00 2 dakika